RTL2
Logga in
Besök nya Kalender.se: https://kalender.se & skapa konto
Januari
Jan
Februari
Feb
Mars
Mar
April
Apr
Maj
Maj
Juni
Jun
Juli
Jul
Augusti
Aug
September
Sep
Oktober
Okt
November
Nov
December
Dec
<
Mars
Mar
April 2019
Maj
Maj
>
Måndag
Tisdag
Onsdag
Torsdag
Fredag
Lördag
Söndag
V
1
Harald, Hervor
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
2
Gudmund, Ingemund
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
3
Ferdinand, Nanna
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
4
Marianne, Marlene
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
5
Irene, Irja
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Långfilm
6
Helmi, Vilhelm
11:00 Robin Hood på nya äventyr
16:00 Långfilm
18:00 The Odyssey
18:30 The Odyssey
19:00 Highlander
20:00 Nikita
21:00 Dune (2/3)
23:00 Långfilm
7
Irma, Irmelin
11:00 Robin Hood på nya äventyr
12:00 Highlander (R)
13:00 Nikita (R)
21:00 Långfilm
21:00 Långfilm
14
8
Nadja, Tanja
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
9
Ottilia, Otto
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 The Twilight Zone
10
Ingvar, Ingvor
Pluton B i Vietnam (1)
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
11
Ulf, Ylva
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Hogans hjältar
17:30 Hogans hjältar
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
12
Liv
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Attila
13
Artur, Douglas
11:00 Robin Hood på nya äventyr
16:00 Långfilm
18:00 The Odyssey
18:30 The Odyssey
19:00 Highlander
20:00 Nikita
21:00 Dune (3/3)
23:00 Långfilm
14
Tiburtius
11:00 Robin Hood på nya äventyr
12:00 Highlander (R)
13:00 Nikita (R)
21:00 Långfilm
21:00 Långfilm
15
15
Krav på sommardäck
Oliver, Olivia
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
16
Patricia, Patrik
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
17
Elias, Elis
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
18
Skärtorsdag
Valdemar, Volmar
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
23:00 Pluton B i Vietnam
19
Långfredagen
Ola, Olaus
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 The Ten Commandments
20
Påskafton
Amalia, Amelie
11:00 Robin Hood på nya äventyr
16:00 Långfilm
18:00 The Odyssey
18:30 The Odyssey
19:00 Ponnyexpressen
20:00 Nikita
21:00 Odyssén
21
Påskdagen
Anneli, Annika
11:00 Robin Hood på nya äventyr
12:00 Ponnyexpressen (R)
13:00 Nikita (R)
21:00 Långfilm
23:00 Långfilm
16
22
Annandag påsk
Allan, Glenn
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
23
Georg, Göran
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
24
Vega
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
25
Markus
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
26
Terese, Teresia
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Profiler
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Matlock
21:00 The Lost Templar
27
Engelbrekt
11:00 Robin Hood på nya äventyr
16:00 Långfilm
18:00 The Odyssey
18:30 The Odyssey
19:00 Ponnyexpressen
20:00 Nikita
21:00 Långfilm
23:00 Långfilm
28
Ture, Tyra
11:00 Robin Hood på nya äventyr
12:00 Ponnyexpressen (R)
13:00 Nikita (R)
21:00 Långfilm
21:00 Långfilm
17
29
Tyko
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Walker, Texas Ranger
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
20:00 Wiseguy
21:00 Långfilm
23:00 Pluton B i Vietnam
30
Valborgsmässoafton
Mariana
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Walker, Texas Ranger
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
20:00 Wiseguy
21:00 Merlin
1
Första maj
Valborg
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Walker, Texas Ranger
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
18:30 Batman
19:00 Babylon 5
20:00 Wiseguy
23:00 Pluton B i Vietnam
2
Filip, Filippa
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Walker, Texas Ranger
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
19:00 Babylon 5
20:00 Wiseguy
23:00 Pluton B i Vietnam
3
Jane, John
10:00 Zorro (R)
10:30 Batman (R)
12:00 Babylon 5 (R)
13:00 Grannar Emellan
13:30 Grannar Emellan
14:00 Walker, Texas Ranger
15:00 CHIPs
16:00 Det ljuva livet i Alaska
17:00 Vegas
18:00 Zorro
19:00 Babylon 5
20:00 Wiseguy
23:00 Långfilm
4
Mona, Monika
11:00 Walker, Texas Ranger (R)
12:00 Walker, Texas Ranger (R)
13:00 Walker, Texas Ranger (R)
16:00 Långfilm
18:00 The Odyssey
18:30 The Odyssey
19:00 Ponnyexpressen
20:00 Nikita
21:00 Långfilm
23:00 Långfilm
5
Erhard, Gotthard
10:00 Walker, Texas Ranger (R)
11:00 Walker, Texas Ranger (R)
12:00 Ponnyexpressen (R)
13:00 Nikita (R)
19:00 ALF
19:30 ALF
21:00 Långfilm
18
Om denna kalender
Länka till denna kalender
Direktlänk, för länkning från hemsida m.m.
https://www.kalender.se/kalender/rtl2/53588
Kort-url (för länkning i sociala medier m.m)
kurl.se/k53588
QR-kod
T.ex för uppsättning på anslagstavla, medlemsutskick m.m
Kontakt
Helgdagar m.m
Öppna kalender
Hjälp/Support
© Kalender.se Online Sverige AB
Användarvillkor
Om Cookies
Elonplan
Discord