S Ridhus+ framridn Lridh /paddock P&R dressyr fr 1

Välkomna till denna pay and ride!

Vi kommer försöka att dela hästekipage och ponnyekipage med tanke på säkerheten.

Vi har flera banor att rida fram på så max 3 ekipage per bana samtidigt.

Tänk på att detta är en träningsridning där samtliga ekipage får både skriftlig kritik och muntliga råd. Ta tillfället i akt och ha en dialog med domaren.

I mån av plats tar vi emot efteranmälningar per SMS på telefon 0735-308758.

Vi erbjuder även (i mån av plats) deltagande ekipage att rida ytterligare ett program till en kostnad av 100 kr eller rida om det program som ekipaget är anmält till start till en reducerad kostnad av 30 kronor.

Första start 13.00
Start nr Ryttare Häst Program Klubb
1 Marie Christiansen Santac LC:2 2008 Åsbo RF
3 Johanna Hansen Perséfone LC:2 2008 Hästhagens ryttarförening
5-10 min paus
e5 Roland Höglund Steinmire LB:2 2003 Klippans Ridklubb
e6 Johanna Jönsson La Dolce Vita LB:2 2003 Åstorpsortens ryttarförening
2 Jeanette Ekenberg Alida LB:2
7 Linnéa Gustafsson Ofelia
FEI:s individuella Mästerskapsprogram för ponnyryttare 2004 Ängelholms RF
8 Jenny Söderstedt Batista LB:2 2003 Åsbo Ponny Klubb
9 Karna Pommer Nikita LB:2 2003 Össjö Hästsällskap
10 Annika Nilsson Otto LB:2 2003 Åstorpsortens ryttarförening
11 Helena Forsback Miracell LB:2 2003 Össjö Hästsällskap
12 Heidi Bergman Pino K LB:2 2003 Björkbäcks Ryttarförening
13 Caroline Pålsson Pontiac Chess LB:2 2003 Perstorps kör& ryttarförening
14 Ingela Sandell Vanouk LB:2 2003 Kullabygdens ryttarförening
15 Michelle Perned Ikaros LB:2 2003 Dagstorportensryttarförening
16 Elin Ranudd West Rocco Beach LB:2 2003 Åstorpsortens ryttarförening
17 Cecilia Lindroth Leonne LB:2 2003 Åsbo PonnyKlubb
4 Sara Wallenborg Gento LA:6 2005 Wittvångs Hästsällskap
18 Sara Wallenborg Gento MSV B:3 2008 Wittvångs Hästsällskap
19 Linnéa Gustafsson Ofelia
FEI: s Lagtävlansprogram för ponnyryttare 2004 Ängelholms RF
Ponny (5-10 minuters paus)
20 Amanda Bengtsson Fiddeli LB:1 2006 Kullabygdens Ryttarförening
21 Anna Svensson SHV Bamse LC:2 2008 Kullabygdens Ryttarförening
22 Emma Christiansen Jane Olivia LC:2 2008 Åsbo Ponny Klubb
23 Susanne Nilsson Pépite Chess LC:2 2008 Åsbo Ponny Klubb
24 Filippa Kiviniemi Inka Ryttarmärke
1 Åsbo Ponny Klubb
25 Matilda Kiviniemi Azteke Ryttarmärke
2 Åsbo Ponny Klubb

E=efteranmäld



Vaccinationsintyg ska kunna visas upp vid anmodan.
Vi tillämpar TR’s bestämmelser vad gäller hästens hälsotillstånd samt reglerna för olämplig bestraffning. Observera att då detta är en träning och ej tävling gäller enbart ryttarens egen olycksfallsförsäkring. Försäkring via ryttarlicens eller arrangerande klubb gäller ej.

Startlista kommer att finnas på hemsidan http://www.klippan.se/asbo-pk/ se veckoschemat senast fredagen 16/5.
Första start prel. klockan 13.00.Ändringar meddelas på startlistan.

Domare meddelas vid definitiv startlista.
Även muntlig bedömning.







Information

Datum & Tid
2008-05-18 (Hela dagen)
Kalender
ÅPK

Åtgärder

Spara till kalender

Kortlänk (för sociala medier m.m)
kurl.se/e158614
QR-kod, för utskrift





Dela